Hlavní obsah

ABT a Q7: pět set koní na dvě tuny

Jak se zdá, Audi Q7 se stává velmi oblíbeným terčem tunerů. Tak například firma ABT už připravila dva kity pro tento vůz. Třetí byl představen nedávno a jeho výsledek stojí za to. K vidlicovému osmiválce 4,2 l přidali kompresor a zvedli výkon na rovných 500 koní.

ABT a Q7: pět set koní na dvě tuny

Nárůst o 150 koníků (110 kW) na rovnou pětistovku (367 kW) dopomohlo k maximální rychlosti 260 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,9 s. V ABT museli kvůli takovým jízdním výkonům pořádně upravit i podvozek.

To však není to, co by bylo vidět. Vrcholnému modelu nazvanému AS7-R tedy přísluší i nové přídavné kusy nárazníků, obklady prahů a rámů oken z matného tmavého chromu. Ostatní části karoserie konceptu mají matnou čerň. Samozřejmě, že je možné získat i jinou kombinaci, jakou představuje například hlavní fotografie článku v černo-bílé kombinaci.

V konceptu je upraven pořádně i interiér. Ten je zcela přepracován v rámci elektroniky, kde na voze spolupracovala specializovaná firma Alpine Electronic. Ta dodala prvotřídní audi-video systém, který dokáže napojit iPod, PlayStation 2, DVB-T tuner, ale i klasický CD přehrávač. Vše je zasazeno do interiéru kompletně potaženého kůží.

Speciální R model je k dispozici i pro třílitrový turbodiesel. Ten však má výkon a točivý moment o 29 kW  resp. 50 N.m vyšší, a to pouze díky přepracované elektronice.

Anketa
Který z evropských velkých SUV je podle vás nejlepší?
Audi Q7
41.1 %
BMW X5
14.8 %
Land Rover Discovery
7.5 %
Mercedes-Benz ML
4.7 %
Porsche Cayenne
13.8 %
Volkswagen Touareg
8.3 %
Volvo XC90
9.8 %
Celkem hlasovalo 4429 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků