Hlavní obsah

Ford Verve: tohle je ta nová Fiesta

Fordu nezbylo nic jiného, než jít s pravdou ven. Informace na internetových serverech a fotografie prvních náčrtů v časopisu Auto Express o novém Fordu Fiesta vynutili na Fordu vydat oficiální tiskovou zprávu. Koncept se sice bude jmenovat Verve, ale mnoho prvků do fiesty přejde.

Ford Verve: tohle je ta nová Fiesta

Podle vyjádření Fordu, tak koncept Verve se stane prvním vozem, který bude "v novém designovém směru, jímž se budou ubírat globální malé vozy Modrého oválu."

Prezident a generální ředitel Ford of Europe John Fleming řekl, že "Koncept Verve představujeme ve Frankfurtu, abychom poznali, jak na něj bude veřejnost reagovat." Podle nás se asi nebude nijak vzpouzet, kdyby takhle měla vypadat nová fiesta.

:. Vůz má něco z kinetického designu, něco z nové linie tvarů.

Je pravda, že do sériové podoby se asi neprotlačí absence B-sloupků,  a panoramatické střešní okno je také ještě ve hvězdách, ale kdyby zůstal globální tvar, nezlobili bychom se. To osmnáctipalcová kola jsou sice opravdu efektní a vypadají na voze skvěle, ale do rodinného hatchbacku rozhodně nepatří.

Takže si koncept pořádně prohlédněte (nechali jsme některé fotografie po rozkliknutí na větším formátu) a zhodnoťte, jak by se vám taková nová fiesta líbila?

Následující fotografie je po rozkliknutí v rozlišení 1280 x 1024 px.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků