Hlavní obsah
 

Zločin a trest? Cyklista v Praze nelegálně projížděl zastávkou, fyzika ho zchladila

Všichni řidiči to jistě vědí - tramvajový ostrůvek se objíždí zprava, pokud tam není v jízdním pruhu nějaká překážka. Cyklista si však ve čtvrtek v Praze chtěl snad zkrátit cestu a vzal to po tramvajovém pásu.

 
Zločin a trest? Cyklista v Praze nelegálně projížděl zastávkou, fyzika ho zchladila

Snad každý někdy potkal řidiče nebo cyklistu, který nelegálně předjíždí kolonu po tramvajovém pásu. Případ ve videu, který se stal ve čtvrtek 6. června v pražské Bělehradské ulici, je ale jiný.

Cyklista v něm neodhadl svou rychlost do levotočivé zatáčky, nedobrzdil, nevybral - slovy policejních statistik „nepřizpůsobil rychlost jízdy” - narazil do obrubníku a přes řidítka následně skončil na zemi.

Měl ještě docela štěstí, protože taky mohl hlavou - bez přilby, všimněte si - narazit do sloupu dopravní značky. Podle člověka, který nám video poskytl, se mu zřejmě nic vážného nestalo - byl při vědomí a sice potlučený, ale nebylo vidět žádnou zlomeninu.

V jízdním pruhu nebyla žádná překážka.

Foto: Čtenář Novinek

Že nebyl zákonný důvod k objetí nástupního ostrůvku zleva, ukazuje i obrázek, který nám čtenář poslal s videem - v jízdním pruhu není žádná překážka. Druhý důvod, proč lze objet ostrůvek zleva podle § 13 zákona 361/2000 je, že se vozidlo do jízdního pruhu nevejde, což jistě není cyklistův případ.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků