Hlavní obsah
Cupra Leon TCR Foto: Cupra Racing

Závodní Seat Leon si v nové generaci můžete objednat dříve než sériovou verzi

Úplně poprvé si mohou ti nejnáročnější zákazníci, tedy závodní týmy a závodníci samotní, předem objednat od španělské automobilky Seat nový speciál Cupra Leon TCR. Zvláštní je, že se tak děje v době, kdy ještě nebyl nový model představen.

Cupra Leon TCR Foto: Cupra Racing
Závodní Seat Leon si v nové generaci můžete objednat dříve než sériovou verzi

Nejnovější Cupra Leon TCR si mohou závodní týmy předobjednávat na speciálních internetových stránkách už nyní, ale auto samotné spatří až v dubnu 2020, kdy jim bude slavnostně předáno v hlavním sídle automobilky. Seat tak činí úplně poprvé.

Závodní novinka bude podle španělského výrobce vycházet z brzy představeného standardního modelu Leon, konkrétně jeho nejsilnější verzi Cupra, ale samozřejmě toho jinak příliš mnoho společného mít nebudou.

Auto bude dle regulí FIA TCR, plně geometricky nastavitelné, vyrobeno má být z lehkých materiálů a nebudou chybět ani speciální aerodynamické úpravy, a to vše doplněno o dvoulitrový motor s turbodmychadlem.

Co se Leonu sériového týče, Seat ho ještě světu neukázal. Premiéra jednoho z nejprodávanějších modelů v historii značky je naplánovaná na 28. ledna.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Seat na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Seat Leon na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků