Hlavní obsah
Test samořízeného vozu v San Francisku Foto: Julia Wang, ČTK/AP

Vzpoura proti strojům: Američané úmyslně ničí autonomní vozy

Obyvatelé Arizony nemají prototypy společnosti Waymo v lásce. Ničí jim pneumatiky a utočí na ně. Firma v Arizoně testuje prototypy Chrysleru Pacifica. Ty mají moderní výbavy rozhodně větší množství než pochopení z řad obyvatel amerického státu. Jako vzpoura lidí proti technologiím působí zpráva New York Times, která s odkazem na policejní dokument hovoří již o 21 incidentech během posledních dvou let.

Test samořízeného vozu v San Francisku Foto: Julia Wang, ČTK/AP
Vzpoura proti strojům: Američané úmyslně ničí autonomní vozy

Jedná se o ataky testovacích vozů ve smyslu píchnutí pneumatiky či vrhání kamenů na jedoucí exempláře. Další příklady pak hovoří o šikaně těchto aut v provozu. A sice od ostatních šoférů, kteří samořídícímu autu údajně vjíždějí do cesty a úmyslně jej zastavují bez hlubšího smyslu.

Waymo vozí platící zákazníky

Foto: Reuters

Policie dokonce hovoří o případu muže, který si před prototyp stoupnul a nechtěl jej pustit dále. Vůz s autopilotem pochopitelně umí chodce rozpoznat, a tak mu v takové situaci nezbývá, než zůstat stát na místě. Muž prý takové vozy v okolí svého bydliště nechce. Ostatně, nakonec se mu jeho plán vydařil, protože společnost na základě této události přesměrovala testovací trasu na jiné komunikace.

Nejvážnější situace nastala v momentě, kdy dosud neznámý pachatel vyhrožoval testovacímu řidiči pistolí. Přesněji revolverem velké ráže. To se však nakonec obešlo bez poškození majetku či újmy na zdraví.

Dceřiná společnost Googlu představila předělaný prototyp v roce 2016. Vozy jsou díky velkému množství senzorů různého typu schopny pohybovat se i ve složitých jízdních podmínkách. Pro zajištění maximální bezpečnosti je však vždy připraven zasáhnout také člověk za volantem. Takovou práci ale po zjištění výše zmíněného nelze úplně závidět.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků