Hlavní obsah
Plánovaná dodávka LEVC Foto: LEVC

Výrobce londýnských taxíků plánuje expanzi i nový vůz

Elektrická dodávka značky LEVC má pomoci britské firmě k padesátiprocentnímu zvýšení poptávky po jejích produktech. Do konce letošního roku chce firma prodávat svá auta ve dvaceti zemích světa.

Plánovaná dodávka LEVC Foto: LEVC
Výrobce londýnských taxíků plánuje expanzi i nový vůz

Černé londýnské taxíky zná každý, kdo někdy hlavní město Velké Británie navštívil. Už méně lidí však ví, že ty nejnovější z nich se vyrábí díky čínským penězům. Firma LEVC, London Electric Vehicle Company, je totiž součástí čínského koncernu Geely.

Vyrábí je ale v Británii - a během letoška očekává padesátiprocentní navýšení poptávky po svých vozech. Souvisí s tím plán na expanzi na Blízký východ, do Austrálie a na Nový Zéland. Celkem chce koncem letošního roku působit ve dvaceti zemích světa.

S nárůstem poptávky má pomoci i již dříve avizovaná elektrická dodávka. Ta je postavena na základě modelu TX, tedy taxíku, a její nákladový prostor o kapacitě až 5,1 metrů krychlových má pojmout až dvě europalety.

Základ dodávky je v taxíku.

Foto: LEVC

Dodávka má sloužit pro transport zboží mezi depy mimo město a centry měst. Zatím nejsou k mání přesné technické údaje, ale z informace o tom, že základ vozu je v taxíku TX, lze soudit, že dodávka bude také vozem EREV, Extended Range Electric Vehicle, tedy elektromobil s prodlouženým dojezdem.

TX má podle webu výrobce elektromotor o 150 koních a 255 N.m, který pohání zadní kola a čerpá energii z 31kWh baterie. Ta může být dobíjena i 50kW rychlonabíječkou. Palubní generátor je benzínový přeplňovaný tříválec o 1,5 litru objemu s 36l nádrží na palivo. Čistě na elektřinu má vůz dojet 104 km dle metodiky měření WLTP.

LEVC TX

Foto: LEVC

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků