Hlavní obsah

VW představil upravený Passat pro Spojené státy

Německý Volkswagen představil na právě probíhajícím autosalonu v Detroitu americkou verzi Passatu, modelu střední třídy. Oproti evropské verzi Passat narostl do délky, jiné jsou i základní motory. Ceny začínají na částce 20 000 dolarů (380 000 Kč).

VW představil upravený Passat pro Spojené státy

Volkswagen Passat pro Spojené státy dostal za svůj název tři písmena (NSM - New Midsize Sedan). Verze pro USA je oproti evropské delší o 100 mm, cílem bylo nabídnou více místa pro zadní cestující. Design vozu, který je v podstatě totožný s evropským passatem, byl navržen v Německu, automobil se bude vyrábět v továrně v Tennessee.

Pro USA jsou v nabídce jiné motory: základem je 2,5 litrový pětiválec s výkonem 127 kW (172 koní) a 240 Nm točivého momentu. K tomuto motoru se dodává buď pětistupňová manuální převodovka, nebo šestistupňový automat.

Druhým motorem je šestiválec s výkonem 209 kW (284 k), který v Česku používají policejní „dálniční passaty“. V nabídce je i turbodiesel 2.0 TDI s výkonem 103 kW (140 k).

Cena Passatu NMS začíná na částce 20 000 dolarů, tj. asi 380 000 korun. V porovnání s evropskými cenami je „americký passat“ o stovky tisíc korun levnější.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků