Hlavní obsah
 

Vlastník Volva koupil firmu vyrábějící létající automobily

Vlastník automobilky Volvo – čínský koncern Geely – koupil firmu na výrobu létajících automobilů Terrafugia. Nový vlastník se zavázal, že vyvíjené stroje chce co nejdříve dostat do vzduchu.

 
Vlastník Volva koupil firmu vyrábějící létající automobily

Terrafugia je firma, která tu a tam rozvíří vody světových médií nějakou tou zprávou o úspěchu vývoje létajícího auta. Od roku 2006, tedy od prvního dne založení společnosti, pracuje hlavně na vývoji nového spalovacího motoru, který by mohl pohánět stroj jak na zemi, tak i ve vzduchu.

Ovšem z dlouhodobého hlediska je tohle jen část snahy – ta větší je připravit létající auto TF-X s tímto agregátem do výroby. A je to už blízko. Podle posledních informací byla připravena výroba na rok 2019. Vůz by měl dokázat jezdit po silnici a z ní klidně svisle odstartovat a pak letět jako klasické letadlo. Pohonnou jednotkou bude právě nový motor, který bude pohánět stroj a dobíjet akumulátory. Dolet modelu TF-X by měl být teoreticky 800 km a maximální rychlost je 320 km/h.

Terrafugia TF-X

Foto: Terrafugia

Po akvizici společnosti Zhejiang Geely Holding Group hned vyšla do světa tisková zpráva, kde se představitelé obou firem zavazují, že investice do přípravy modelu se zvýší a budou se snažit jej dostat co nejdřív do vzduchu a na trh.

Terrafugia ale je známá již jiným strojem se jménem Transitison. Což je jakési letadlo se sklápěcími křídly, které má certifikaci i pro pozemní provoz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků