Hlavní obsah
Tesla Model 3 Foto: Tesla

Ve vozech Tesla půjde pustit internetová televize

Televize v automobilech není nic až tak výjimečného, v roce 2002 ji mělo v příplatkové výbavě i BMW 5. Ovšem dnes je spíš výsadou luxusních limuzín na zadních sedadlech. Tesla Model 3 žádná limuzína není, a přesto…

Tesla Model 3 Foto: Tesla
Ve vozech Tesla půjde pustit internetová televize

Elon Musk, zakladatel automobilky Tesla, oznámil, že vozy s touto značkou budou brzy streamovat signál internetových televizí Netflix a YouTube. Vozy připojení k internetu mají, protože to patří k jejich základní technické výbavě, díky níž neustále aktualizují svůj software.

Implementace videoslužeb je jen otázkou softwarového kódu. Zatím ovšem video bude fungovat pouze v zaparkovaném voze. To aby někoho, kdo věří, že funkce Autopilot je skutečné samočinné řízení, nenapadlo dívat se na televizi za jízdy.

Ovšem i to je jen dočasné. Elon Musk ve svém tweetu upozornil, že jakmile budou vozy Tesla státními regulativy uznány jako samořídící, pak budou moct cestující nerušeně koukat na video kdykoli, když zapnou autonomní systém řízení.

Jednu nevýhodu ale přece jen auta mají. Sice disponují obřími displeji na přístrojovce, ovšem některé modely je mají otočeny na výšku. Puštěné video třeba ve formátu 16 : 9 tak ve výsledku nebude moc velké. Ale i na tom se už údajně pracuje - nové modely by snad měly mít tento displej natáčecí.

Anketa
Sledovali byste v samořídícím autě televizi?
Určitě ano
67.6 %
Asi ano
4.1 %
Asi ne
4.1 %
Určitě ne
24.2 %
Celkem hlasovalo 74 čtenářů.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Tesla na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků