Hlavní obsah
Dálnice I-405 (na ilustračním snímku) je proslulá hustou dopravou. Foto: Profimedia.cz

Vadí vám dopravní zácpy v Praze? Proti téhle z Los Angeles je to čajíček

Vypadá to jako hezká vánoční světýlka, ale není tomu tak - jsou to štrůdly aut. Pět až šest pruhů plných cestujících, kam až oko dohlédne. Ucpané jsou i souběžné ulice - tak vypadala dálnice I-405 skrz aglomeraci Los Angeles v předvečer Dne díkůvzdání.

Dálnice I-405 (na ilustračním snímku) je proslulá hustou dopravou. Foto: Profimedia.cz
Vadí vám dopravní zácpy v Praze? Proti téhle z Los Angeles je to čajíček

Sníh zasypal Ameriku, hlásá v těchto dnech nejeden titulek zahraničního zpravodajství. Předpovědi počasí v USA o tom hovořily dopředu, a tak se řada obyvatel dvanáctimilionové aglomerace Los Angeles rozhodla na Den díkůvzdání, který letos připadl na 28. listopadu, vyrazit dříve.

Dálnice I-405 vede skrz aglomeraci Los Angeles na její západní straně, blíž k pobřeží, a spolu s dálnicí I-5 tvoří páteřní severojižní průtah. A je proslulá tím, že je pořád ucpaná, ale takhle ohromné kolony jsou přeci jen neobvyklým stavem.

První video ukazuje ohromnou kolonu okolo páté hodiny odpolední, tedy ve špičce - tehdy se dá očekávat, že provoz bude silný. Druhé video, sdílené na Facebooku, bylo pořízeno o pět hodin později – kolona je pořád ohromná. Toto video se zaměřuje na místo, kde se I-405 a I-5 spojují na severu aglomerace, v Sylmaru. Zatímco v jižním směru je dálnice už volně průjezdná, v severním směru vidíme stále auta stát.

Drivers are packing the freeways tonight as they try to get out of Southern California ahead of the Thanksgiving holiday and tomorrow's winter storm https://cbsloc.al/35Ea6gd

Posted by CBS Los Angeles on Tuesday, 26 November 2019

Takovýto pohled se v Los Angeles opakuje zhruba jednou do roka, vždy před Dnem díkůvzdání. Ten se v USA slaví čtvrtý čtvrtek v listopadu a letos tedy připadl na 28. 11.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků