Hlavní obsah
Mini John Cooper Works GP (Ilustrační foto) Foto: Mini

V karanténě si udělal okruh na zahradě, své nové Mini na trávníku převrátil

Závodní dráha na zahradě je velmi lákavá, zejména nemůžete-li kvůli koronaviru vystrčit nos za plot. Jenže to nesmíte přehnat s počtem kol, jezdíte-li na trávě. Tvrdě se o tom přesvědčil belgický youtuber.

Mini John Cooper Works GP (Ilustrační foto) Foto: Mini
V karanténě si udělal okruh na zahradě, své nové Mini na trávníku převrátil

Když si domů přivezete nové auto, nebo když vám ho doručí, nadšení je samozřejmostí. Belgický youtuber, vystupující pod přezdívkou Pog, měl o důvod k radosti víc - přivezli mu jedno z pouhých tří tisíc ostrých Mini John Cooper Works GP.

Jenže v Belgii zrovna platila koronavirová karanténa; auto bylo doručeno v druhé půlce května, jen video bylo zveřejněno až nyní. Takže nikam pořádně nemohl a nakoupit nepotřeboval. Má ale zahradu, na které může jezdit kolem domu... Asi tušíte, kam to směřuje.

Své zbrusu nové vozidlo s pouze patnácti najetými „manipulačními” kilometry vzal a jezdil s ním po zahradě dokola. Bohužel, jezdil příliš dlouho - celkem kolem domu, který dokázal objet za nějakých 18 sekund, najezdil 23 kilometrů. Vyjezdil přitom v trávě koleje a v posledním kole se o jednu z nich zaseklo kolo a převrátilo vůz přes střechu. Stav odometru - 38 km.

„Chtěl jsem přestat. Několikrát jsem si říkal, že už to stačilo,” říká Pog na videu pár minut po nehodě. „Kdybych poslouchal svůj instinkt a zastavil dříve, nestalo by se to,” dodává později.

Ačkoliv je pochopitelně značně naštvaný kvůli své vlastní hlouposti, bere to z té lepší stránky. „Mně vůbec nic není, ani škrábnutí, můj zahradník má práci a tohle, to pomáhá v této těžké době automobilkám přežít,” říká.

Mini po nehodě nastartovalo a zvládlo se pohybovat vlastní silou, což bylo dobré znamení. A dobrý je i konec - vůz je aktuálně v procesu opravy.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mini na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mini na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků