Hlavní obsah
Ferrari 488 Pista Spider, ilustrační foto. Foto: Ferrari

V Česku vyvíjejí head up displej pro nové ferrari

V Česku se nejenom vyrábí, ale hlavně vyvíjí spousta zajímavých věcí pro automobilový průmysl. Třeba head up displej pro nový model Ferrari. Ten konstruuje tým odborníků ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Ferrari 488 Pista Spider, ilustrační foto. Foto: Ferrari
V Česku vyvíjejí head up displej pro nové ferrari

Head up displej je zařízení, které dovede na čelní sklo přímo do zorného pole řidiče promítat důležité informace (rychlost, otáčky, pokyny z navigace). Displej lze realizovat laciným sklíčkem nebo pomocí projektoru a dvou zrcadel, což je řešení, které už léta používá BMW.

A stejný typ, byť samozřejmě odlišný v detailech, dostane nové ferrari, uvedl Matěj Bartecký, vedoucí vývojového týmu. O jaký model konkrétně půjde, jsme se nedozvěděli. Relativně velký displej ale bude barevný. Možná bude v novém SUV, které maranellská automobilka chystá.

V závodě Continental ve Frenštátu pod Radhoštěm pracuje 30 vývojářů, další desítky pak v ostravské pobočce. Pro automobilky zde vyvíjejí například klíče, řídicí jednotky, masážní sedačky nebo nejrůznější čidla.

Čeští inženýři vyvíjeli i další důležité komponenty pro vozy Ferrari, kupříkladu extrémně tenké sklo pro La Ferrari. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků