Hlavní obsah
Lamborghini Urus Foto: Lamborghini

Už druhý Američan si za korona půjčku koupil Lamborghini

Muž z Texasu využil takzvanou korona půjčku, tedy Program ochrany mezd pro malé podniky, na koupi nového Lamborghini. Informuje o tom web Houston Chronicle. Jedná se o druhý podobný případ v nedávné době.

Lamborghini Urus Foto: Lamborghini
Už druhý Američan si za korona půjčku koupil Lamborghini

Federální státní zástupce vyšetřuje 29letého Leeho Price ze státu Texas, který využil státní půjčky v hodnotě 1,6 milionu dolarů (přibližně 35 milionů korun) na koupi nového Lamborghini Urus a dalšího luxusního zboží, včetně hodinek značky Rolex nebo šperků.

„Rovněž utratil tisíce dolarů ve striptýzových a dalších nočních klubech v Houstonu,” uvádí zástupce Ryan K. Patrick ve své zprávě.

Price čelí obviněním za nepravdivá prohlášení vůči finanční instituci, podvodům v bankovním styku, bankovním podvodům a účasti na nezákonných peněžních transakcích.

Prokurátoři zjistili, že Price lhal o mzdových nákladech svých dvou společností, z nichž jedna byla napsána na osobu, která zemřela v dubnu. Před soud předstoupí v příštím týdnu.

Minulý týden ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že policie zatkla také muže na Floridě za podobné obvinění. David Hines z Miami, rovněž 29letý muž, je obviněn z podvodného získání čtyř milionů dolarů ve stejném programu, část z toho použil rovněž na nákup Lamborghini.

Takzvaný program PPP (Paycheck Protection Program, tedy Program ochrany mezd pro malé podniky) má za úkol malým podnikatelům poskytnout výhodné půjčky. Především proto, aby během koronavirové krize nemohli propouštět. Úřady půjčku nechtějí zpět, pokud podnikatel splní všechna daná kritéria a peníze jsou utraceny oprávněným způsobem.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Lamborghini na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků