Hlavní obsah
 

Upravený pick-up má umyvadlo z 24karátového zlata

Ne nadarmo se říká, že největším luxusem je prostor. Kalifornská společnost Lexani Motorcars to vzala doslova a pro svůj luxusní obývák na kolech vybrala základ ve Fordu F-550.

 
Upravený pick-up má umyvadlo z 24karátového zlata

Když potřebujete hodně prostoru na nějaké ty gauče a televize, limuzína a jiné vozy, které byly od začátku postaveny jako luxusní zboží, prostě nestačí. Potřebujete něco původně užitkového. Zatímco trh s luxusně přestavěnými „vany”, neboli skříňovými dodávkami typu Mercedesu Sprinter, je až přeplněný.

Američané, přesněji řečeno kalifornské Lexani Motorcars, na to jdou po svém. Vždyť nejprodávanějším segmentem ve Spojených státech jsou pick-upy. Právě na jednom „full-size”, neboli už opravdu nákladním obrovi, je postavena luxusní kancelář pojmenovaná G-77.

Vůz na první pohled budí respekt, je ale zároveň diskrétní.

Foto: Lexani Motors 3x

Sedadla lze polohovat.

Foto: Lexani Motors

Ford F-550 za kabinou veze velký černý box. Záměrem tvůrců je, že ten pravý luxus začnete vnímat až po otevření dveří. Najdete tu prostor srovnatelný s privátním letadlem, šest polohovatelných sedadel, detaily ze dřeva a 24karátového zlata. Kabina má zároveň dost prostoru i na kuchyňku, minibar a tři televize.

Nechybí ani koupelna se zlatým umyvadlem.

Foto: Lexani Motors

Vůz pohání standardní vznětový desetiválec o zdvihovém objemu 6,8 litrů a výkonu 288 koňských sil. Cenu výrobce veřejně nesděluje. Ovšem zcela jistě se bude jednat v přepočtu o desítky milionů korun, hovoří se o 23 milionech. Samotný vůz o délce deseti metrů by pak bylo docela obtížné provozovat ve stísněné Evropě, ovšem komfort cestování mimo města musí být výjimečný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků