Hlavní obsah
Maskovaný prototyp nového Mercedesu třídy S v Praze Foto: Novinky

Unikla fotografie nového Mercedesu třídy S bez maskování

Na internet unikl snímek, který údajně zachycuje luxusní Mercedes třídy S, který má být světu představen na konci letošního roku. Prozradil mimo jiné nový vzhled přední masky a pozměněný tvar karoserie.

Maskovaný prototyp nového Mercedesu třídy S v Praze Foto: Novinky
Unikla fotografie nového Mercedesu třídy S bez maskování

Bohužel, hned na začátek je nutné říci, že fotografie pořízená patrně na mobilní telefon z větší vzdálenosti není příliš kvalitní, ale i tak se z ní dá ledacos vyčíst, což ostatně učinily už všechny velké weby o automobilech.

Hned první pohled na snímek nám říká, že designéři od Mercedesu pozměnili přední mřížku, i přední světlomety působí teď mnohem elegantnějším dojmem.

Samozřejmostí je pak všudypřítomný chrom. Na obrázku je vidět i velká maska, která celkově připomíná současné modely GLE a GLS.

Dalším příkladem toho, že nová třída S bude přelomová, je pohled na bok auta, kde je patrně vidět linie karoserie táhnoucí se pod klikami dveří. Poznat jsou i nová zpětná zrcátka.

Skutečně velkých změn bychom se měli podle mnoha zdrojů dočkat především v interiéru, kde bude údajně nahrazen současný velký horizontální displej. Místo něho totiž Mercedes údajně použije velkou dotykovou obrazovku, umístěnou na výšku přímo na středovém panelu. Určitou podobnost lze v tomto případě hledat u Tesly.

Mercedes prý pochopitelně nezapomněl, že třída S by měla být jeho nejluxusnější vlajkovou lodí, a proto nebudou v interiéru chybět drahé a exkluzivní materiály, exotické dřevo, broušené kovy, čalounění sedaček z nejlepších kůží, masážní sedadla a mnoho dalšího.

Doposud není jasné, co bude mít nová třída S pod kapotou. V kuloárech se hovoří o řadě motorizací, zmiňuje se třílitrový řadový šestiválcový motor s mildhybridní technologií a výkonem 375 koní, také se očekává osmiválcový agregát se dvěma turbodmychadly a zdvihovým objemem 4,0 litru, který bude produkovat masivních 490 koňských sil.

Některé informace naznačují i přítomnost plug-in hybridních pohonných jednotek nebo čistě elektrické verze. Pravděpodobně se dočkáme i variant s velkým dvanáctiválcovým motorem a upravené verze AMG.

Německá automobilka plánuje novou třídu S na trh uvést v roce 2021, ale vůz na platformě MRA už nyní zamaskovaně testuje. Jeden takový exemplář byl před časem spatřen a vyfotografován i v Praze.

Maskovaný prototyp nového Mercedesu třídy S v Praze

Foto: Novinky

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mercedes na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků