Hlavní obsah
Ferrari 599 GTB Nibbio Zagato Foto: Tomini Classics 5x

Unikátní ferrari je na prodej v milionářské metropoli

Cokoliv má v názvu Zagato, má tendenci mít ohromnou cenovku - tato karosárna nespolupracuje jen tak s někým a ovoce její práce se neprodává lacino ani jako nové, natož po několika letech, kdy už má hodnotu jako sběratelský kousek. Případ Ferrari 599 GTB Nibbio Zagato je přesně takový.

Ferrari 599 GTB Nibbio Zagato Foto: Tomini Classics 5x
Unikátní ferrari je na prodej v milionářské metropoli

Model 599 je poslední z řady dvanáctiválcových grand tourerů značky Ferrari, do kterého bylo možné si objednat manuální převodovku. Nyní už možná tušíte, kde je ta jedinečnost - existuje celkem devět kusů překarosované verze Nibbio Zagato, ale jen jeden jediný má manuální převodovku. Právě tenhle.

Opravdu je tu manuální převodovka, a používala se docela dost - na auto tohoto ražení.

Foto: Tomini Classics

Jeho cena tomu odpovídá - stojí 1,495 milionu dolarů, tedy zhruba 33,77 milionu korun. A to i přes fakt, že má najeto docela hodně kilometrů na to, jak vzácný kousek to je - od roku 2007, kdy byl vyroben, nasbíral téměř 27 tisíc. Prodává se u dealera luxusních aut Tomini Classics v Dubaji.

Místo štítu Ferrari na předním blatníku stojí označení modelu. Nibbio je v překladu luňák.

Foto: Tomini Classics

Italská karosárna Zagato převzala technický základ 599 beze změn, což znamená šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 620 koní a točivém momentu 608 N.m, umístěný pod přední kapotou.

Modrý interiér autu sluší.

Foto: Tomini Classics

Sériový zůstal také interiér; do kůže téměř jakékoliv barvy si můžete nechat vnitřek svého Ferrari odít i v rámci běžné nabídky. Podstatná tu je karoserie, která je kompletně celá nová. Vpředu trochu připomíná závodní auta dob dávno minulých, vzadu je to spíš kosmická loď.

Právě zezadu je Nibbio Zagato nejodlišnější od auta, na jehož technickém základě stojí.

Foto: Tomini Classics

Marně byste hledali červené plochy světel, byť zadní osvětlení vůz samozřejmě má - je schované pod bílými krycími plasty. Všimněte si také všemožně zprohýbaného zadního skla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků