Hlavní obsah
Toyota, ilustrační foto Foto: Martin Žemlička, Novinky

Toyoty opět míří do servisů. Kvůli brzdám a palivovým čerpadlům

Japonská automobilka Toyota Motor svolá po celém světě k opravě zhruba 1,5 miliónu vozů kvůli problémům s brzdami a palivovými čerpadly. Opatření se týká především Spojených států a Japonska a zahrnuje rovněž luxusní automobily Lexus.

Toyota, ilustrační foto Foto: Martin Žemlička, Novinky
Toyoty opět míří do servisů. Kvůli brzdám a palivovým čerpadlům

Problémy s kvalitou automobilů firmy Toyota se již dříve dostaly do středu pozornosti poté, co byla společnost kvůli potížím s nechtěným zrychlováním nucena svolat po celém světě k opravě přes osm miliónů vozů, z toho zhruba šest miliónů ve Spojených státech. Za nechtěným zrychlováním stojí vadné plynové pedály a problémy s podlahovou krytinou, která může plynový pedál zablokovat.

Automobilka v dubnu souhlasila se zaplacením rekordní pokuty 16,4 miliónu dolarů (zhruba 290 miliónů Kč), kterou jí kvůli údajnému zatajování problémů s vadnými pedály vyměřily úřady ve Spojených státech. Odmítla však obvinění americké vlády, že porušila zákon.

Toyota je nyní největší automobilkou na světě. Svou vedoucí pozici si vybudovala nabídkou bezpečných a spolehlivých automobilů za přijatelnou cenu. Rozsáhlá svolávání automobilů k opravě však mají negativní dopad na její pověst výrobce kvalitních vozů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků