Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Haluška

Toyota představila sporťák CS&S

Mezinárodní autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem zažil další světovou premiéru sportovního automobilu. Tentokrát se vytáhla japonská Toyota se svým otevřeným konceptem CS&S a sklidila ovace hlavně za jemné aerodynamické křivky a originální řešení uložení zadních sedadel.

Ilustrační foto Foto: Milan Haluška
Toyota představila sporťák CS&S

CS&S (Compact Sports & Speciality) je dvou nebo čtyřmístný sportovní kabriolet poháněný unikátním Hybrid Synergy Drive systémem, který kombinuje 1,5 litrový benzínový motor, který pohání zadní nápravu, a výkonný elektrický motor naopak pohánějící přední kola. Vůz je díky tomu více ekonomický i přesto, že jsou poháněna všechny čtyři kola.

Pozoruhodně je u konceptu CS&S vyřešeno uložení zadních sedadel, která jsou při běžném provozu schovaná pod kapotou. V případě potřeby je možné kryty odsunout a přepravovat tak další dva pasažéry. Své příznivce si nová Toyota jistě získá i jemnými táhlými liniemi a méně agresivním vzhledem, než je u vozů tohoto typu zvykem.

Koncept CS&S však nenabízí inovace jen v oblasti pohonu či designu, ale nezapomíná ani na nejnovější informační technologie. K využití se nabízí systém Toyota SpaceTouch, což je integrovaný audiopřehrávač, satelitní navigátor a bezdrátová přípojka k internetu v jednom.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků