Hlavní obsah
Toyota X Prologue Foto: Toyota

Toyota láká na elektromobil X Prologue

Japonská automobilka Toyota zveřejnila první oficiální snímek svého chystaného modelu X Prologue. Na fotografii je viditelná část přední masky auta, které má být s největší pravděpodobností konceptem na elektřinu. Vůz by se měl kompletně odhalit v příštím týdnu.

Toyota X Prologue Foto: Toyota
Toyota láká na elektromobil X Prologue

Snímek, který Toyota uveřejnila s popiskem X Prologue, ukazuje přední část auta, konkrétně elegantní LED světlomet vedoucí napříč celou maskou pod tradičním logem japonské automobilky. Že půjde o elektromobil, mimo jiné nasvědčuje i velmi krátká přední kapota.

Oficiální představení modelu X Prologue je naplánováno na středu 17. března. Toyota ke snímku napsala, že se jedná o „malý“ náhled toho, co bude dál. Uvozovky u slova malý přitom naznačují, že model nebude nejspíše žádným městským automobilem, ale naopak větším kompaktním vozem.

Toyota v loňském roce oznámila, že pro evropský trh letos představí SUV v podobné velikosti jako model RAV4. Auto má jako první stát na nové elektrické modulární platformě e-TNGA, kterou využije i Subaru. Co se modelu X Prologue týče, není jasné, zda se bude jednat o pouhý koncept či designovou studii, nebo o skutečný produkční SUV model na elektřinu.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Toyota na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků