Hlavní obsah
 

Toyota chce zapálit olympijský oheň létajícím autem

Od roku 2012 pracují inženýři z Toyoty ve svém volném čase na modelu létajícího auta. Teď jim dala Toyota oficiálně 40 miliónů jenů (asi 8,6 miliónů korun), aby tento vůz dokázali dotáhnout do reálné podoby.

 
Toyota chce zapálit olympijský oheň létajícím autem

Lidé z týmu Cartivator, jak se pojmenovali, se scházejí v bývalé základní škole v japonské prefektuře Aichi. Automobilka Toyota nyní oficiálně tuto crowfundingovou akci finančně podpořila, aby mohla proslavit sebe i japonský inženýring tím, že zapálí olympijský oheň v roce 2020.

Cartivator SkyDrive

Foto: Cartivator

V současné době létají s modelem v měřítku 1:5 kolem školy, ale už na konci tohoto roku by chtěli postavit model v reálné velikosti. Využívají principu klasického létání dronu, jak jej známe dnes. A protože ovládání dronů pokročilo už velmi kupředu, je třeba to jen zaimplementovat do systému auto/letadlo. Auto by mělo jezdit po silnici rychlostí asi 150 km/h, ve vzduchu by měl SkyDrive (tak se auto jmenuje) letět asi 100 km/h.

Jak jsme již řekli, až dotěď byl vývoj financován pomocí crowdfundingu, což je způsob financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá k potřebné částce menším obnosem peněz.

Létající auta se nyní těší velké popularitě. Jeho výrobě se věnují firmy z USA, Německa, Nizozemska, Číny či Japonska. Minulý měsíc představila létající auto také firma ze Slovenska. [celá zpráva]

Sériové provedení létajícího automobilu od společnosti Aeromobil

Foto: Aeromobil

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků