Hlavní obsah
Tesla Model S Foto: Tesla

Tesla kvůli hurikánu Irma na dálku prodloužila dojezd svých aut

Zní to jako technicky neproveditelné přání, ale skutečně se to stalo. Americký výrobce elektroautomobilů Tesla majitelům na Floridě přes internet „odemkl” u svých modelů X a S maximální kapacitu baterií, a to 75 kWh.

Tesla Model S Foto: Tesla
Tesla kvůli hurikánu Irma na dálku prodloužila dojezd svých aut

V automobilovém světě je běžné, že firma vyrábí dvě verze téhož motoru, které se liší cenou a výkonem. Samotný technický základ je ale zcela totožný a mění se pouze naprogramování řídicí jednotky. Něco podobného používá americká Tesla u svých modelů S a X 60, respektive 60D.

Ty mají baterii o udávané kapacitě 60 kWh, ve skutečnosti jde o 75kWh verzi, která je softwarově upravená a zákazník si může zaplatit za odblokování na plný výkon, což lze provést během několika minut i na dálku.

Tesla nyní všem majitelům z Floridy, i těm, kteří o tom nevěděli, bezplatně odblokovala baterie jejich elektromobilů, což přineslo delší dojezd o zhruba 65 km. Standardně tato operace stojí 2000 dolarů, tedy cca 43 tisíc korun. Podle CNN je zvýšení výkonu baterie pouze dočasné a přestane platit 16. září.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků