Hlavní obsah

Světový rekord - 385 vozů Ferrari na okruhu

Minulou sobotu se na okruhu Silverstone setkali majitelé vozů Ferrari, kteří chtěl být přítomni při zápisu do Guinessovy knihy rekordů. Na závodní dráze v jednu chvíli jelo 385 těchto vozidel se vzpínajícím se hřebcem ve znaku.

Světový rekord - 385 vozů Ferrari na okruhu

Je nasnadě, že tato akce byla součástí oslav šedesátého výročí značky. Měla poukázat na to, že Ferrari je sice exkluzivní značka, ale majitelů a nadšenců je opravdu hodně.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.

V Silverstone se na dráze za sebe seřadily vozy z různých období, cenových relací, ale všechny v perfektním stavu. Objevily se tady vozy od slavného 250 California Spyder, přes 250 GTO, super silné F40 a F50 až po poslední nekompromisní Enzo. Aby se na trať automobily vůbec vešly, musely jet ve dvojřadu s mezerou, která nemohla převyšovat dvojnásobek délky automobilu.

A pokud se ptáte na cenu všech vozidel - ta byla odhadnuta na 60 miliónů liber, což je asi 2,46 miliardy korun.

Dále budou oslavy šedesátého výročí pokračovat až do 23 června, kdy se završí velkou slavností v domovském "přístavu" všech vozů - Maranellu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků