Hlavní obsah
 

SUV od Aston Martinu už podstupuje finální testování. Výroba startuje za rok

Že se i Aston Martin chystá do světa velkých SUV, už je jasné pár let. Automobilka se však vůbec poprvé podělila o oficiální a detailní snímky testovacího prototypu. Navíc už jen jemně maskovaného. Takto řádí na sněhu!

 
SUV od Aston Martinu už podstupuje finální testování. Výroba startuje za rok

Britská automobilka dává nahlédnout pod pokličku testovacího procesu svého prvního velkého SUV. Poté, co do segmentu vlétly značky, jako jsou Lamborghini, Rolls-Royce nebo Bentley, a za dveřmi je i pseudo-terénní Ferrari, není na co čekat. Respektive, přestože o SUV Aston Martinu se mluví už roky, na párty superluxusních a sportovních vysokých aut přijíždějí z Gaydonu docela pozdě.

SUV chtiví se od Astonu svého produktu dočkají už za rok. Prototyp ukazuje obří masku chladiče, ladnou siluetu nebo třeba pár oválných výfukových koncovek. Bez pochyby půjde o vůz, u kterého se tvůrci i přes problematický základ v podobě těžkého a vysokého SUV budou snažit protlačit ideu o sportovních genech.

Aston Martin DBX by měl dostat pohon všech kol s preferencí zadní nápravy.

Foto: Aston Martin

Nejvíce maskované jsou zatím zadní svítilny.

Foto: Aston Martin

Což o to, na ledovém jezeře si to DBX, jak se novinka pravděpodobně bude jmenovat, dává bokem na první pohled opravdu lehce a ladně. O pohon se stará dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec. Ten známe z modelů Mercedesu-AMG, dnes jej Aston využívá v modelech Vantage a DB11 V8. V budoucnu pak přijde i hybridní varianta.

Ve zbrusu nové automobilce v St. Anthanu se začne vyrábět jako první model. Pro jihovelšskou továrnu to znamená začátek produkce na začátku příštího roku. Což předpokládá, že na konci letoška uvidíme DBX v plné sériové kráse.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků