Hlavní obsah
 

Speciální zařízení umí vůz navést na volné parkovací místo

Jak zařídit, abyste v navigaci měli informaci nejen o tom, kde je parkoviště, ale i zda tam jsou volná místa a kde? Musí na to být speciální senzory, které tyto informace odešlou na internet. Vyvinul je Bosch.

 
Speciální zařízení umí vůz navést na volné parkovací místo

Automobilky uchvacují speciálními systémy, které se snaží snížit emise třeba tím, jak strašně inteligentně dokážou navést až k parkovišti. Jenže ekologie mizí, když auto silně ekologické krouží po parkovišti a hledá půl hodiny parkovací místo. A takových jako ono jsou desítky.

Vědět nejen, kde je parkoviště, ale i parkovací místo, je informace pro mnohé značky vyvážená zlatem. Zvlášť pro ty, které se snaží připravit zcela autonomní vozy, které si k parkovacímu místu samy přijedou a samy zaparkují.

Ušetří čas i palivo

Bosch tak představil speciální čidlo, které tuto práci zastane. Jde o malý disk o velikosti v průměru tři cm, který je připevněn k podlaze každého parkovacího místa. V něm je baterie, která podle výrobce vydrží v provozu sedm let. Senzor je přitom v provozu 24 hodin denně bez vypnutí. Je odolný vůči jakémukoli počasí a unese zátěž i v podobě velkého náklaďáku.

Informace o obsazenosti posílá přes internet do speciální sítě, kde je zaznamenáno celé parkoviště, tedy i s příjezdovými cestami. Může tu být i roztřídění podle velikosti parkovacího stání, jejich omezení apod. Z portálu pak jsou informace posílány do mobilní aplikace. Ta pak navede řidiče přímo k místu zaparkování, což výrazně ušetří čas a palivo.

Operátor parkoviště pak může vidět i vytíženosti jednotlivých parkovacích stání nebo může být pomocí tohoto senzoru napojen na systém placení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků