Hlavní obsah
Patronkou projektu je i Jiřina Bohdalová Foto: Konto Bariéry

Souložit na dálnici za jízdy není v Německu zakázáno

Souložit za jízdy na dálnici v rychlosti 100 kilometrů za hodinu není samo o sobě nezákonné. Rozhodl o tom soud v Kolíně nad Rýnem, ovšem s dodatkem, že pokud souložící řidič v takové situaci havaruje, nevyvázne z toho před tribunálem lacino.

Patronkou projektu je i Jiřina Bohdalová Foto: Konto Bariéry
Souložit na dálnici za jízdy není v Německu zakázáno

Kolínský soud musel totiž rozhodovat o případu 23letého muže, který za jízdy po dálnici souložil se stopařkou, která mu seděla na klíně zády proti směru jízdy. Přitom auto narazilo do dopravní značky a poškodilo ji. Řidič sice z místa nehody ujel i s nahou stopařkou, ale později byl vypátrán a dostal se před soud.

Jeho obrana, že soulož za jízdy není zakázána, mu vyšla. "Muž byl usvědčen pouze z útěku z místa nehody a dostal pokutu 600 eur," řekl agentuře Reuters mluvčí soudu Jürgen Mannebeck. Kromě toho musí hříšník zaplatit opravu dopravní značky v hodnotě 400 eur.

"Je to k nevíře, ale žádný zákon skutečně nezakazuje souložení řidiče za jízdy. Je to totiž situace, jakou si zákonodárci vůbec neuměli představit, proto ji do legislativy nezařadili," dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků