Hlavní obsah
Novince nechybí křídlové dveře. Foto: Tushek 5x

Slovinská automobilka představuje nový supersport s výkonem přes 900 koní

Slovinsko si jako zemi automobilového průmyslu tak úplně nepředstavíte. Přesto tu vzniká jeden zajímavý projekt, který má co nabídnout fanouškům agresivních polozávodních aut.

Novince nechybí křídlové dveře. Foto: Tushek 5x
Slovinská automobilka představuje nový supersport s výkonem přes 900 koní

V roce 2012 vznikla automobilka Tushek coby startup projekt. Po prezentaci prvního modelu se však o Slovincích přestalo mluvit. Nyní jsou zpátky s novinkou nazvanou TS 900 H Apex.

Novinka se oficiálně představí v září na akci Salon Privé ve Velké Británii, ovšem první obrázky a pár technických informací už jsou na světě. Uprostřed vozu s klínovitou karoserií a dveřmi otevírajícími se nahoru najdete osmiválec o objemu 4,2 litru. K celkovému systémovému výkonu 937 koňských sil mu pomáhají dva elektromotory.

Design je bezpochyby dramatický.

Foto: Tushek

Vůz vypadá připraven na okruhy.

Foto: Tushek

Točivý moment 1400 newtonmetrů pak musí zvládnout šestistupňová závodní sekvenční převodovka. Výsledkem je zrychlení z nuly na stovku za 2,5 sekundy a maximální rychlost 379 kilometrů za hodinu. Čistě na elektrickou energii dokáže plug-in hybridní supersport urazit až 50 kilometrů.

Boční profil připomíná vozy Lamborghini.

Foto: Tushek

Interiér vypadá účelně.

Foto: Tushek

Na korzování po městě to však nebude vhodný vůz ani s elektrickým módem. Na okruh je určena nejen zmíněná převodovka, ale i lepivé pneumatiky Pirelli Trofeo R nebo velké karbon-keramické brzdy Brembo.

Ovšem s homologací na provoz po pozemních komunikacích se počítá. Cenu a další informace o vstupu na trh bychom se měli dozvědět právě v rámci chystané premiéry.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků