Hlavní obsah
Škoda Kodiaq GT (2018) Foto: Škoda Auto 5x

Škoda poprvé ukázala Kodiaq GT

Vypadá jako kodiaq, má ale prudší sklon karoserie, a navozuje tak dojem kupé. To je ve stručnosti nový Kodiaq GT, který automobilka poprvé představila. Prodávat se zatím bude výhradně v Číně.

Škoda Kodiaq GT (2018) Foto: Škoda Auto 5x
Škoda poprvé ukázala Kodiaq GT

Výraznější páté dveře a linie střechy, která klesá prudčeji než u běžného modelu Kodiaq. Vypadá to skvěle. To jsou dva hlavní rozdíly, kterými se verze GT liší proti standardnímu kodiaqu. Další odlišnosti jsou v detailech: například v černém lemovaní masky chladiče s chromovanými zdvojenými lamelami.

Vozu dodává designovou mohutnost trojrozměrně tvarovaný nárazník a široké otvory pro vstup vzduchu. Na zádi je pak vyveden nápis ŠKODA, který se nově bude objevovat i na dalších modelech mladoboleslavské automobilky.

Škoda Kodiaq GT (2018)

Foto: Škoda Auto

Škoda Kodiaq RS

Foto: Škoda

Rozměry podobné kodiaqu

Kodiaq GT je na délku prakticky stejně dlouhý jako výchozí provedení, které měří 4,69 metru. Další rozměry zatím oznámeny nebyly, předpokládáme však, že budou totožné s klasickým kodiaqem.

Na výběr budou dva agregáty, oba benzínové. Základem je 2,0 TSI o výkonu 137 kW (186 k), zájemci o dynamičtější svezení zvolí 2,0 TSI s výkonem 162 kW (220 k). Tento motor je standardně spojen s pohonem všech kol a sedmistupňovou převodovkou DSG. Slabší TSI je pak výhradně „předokolka”.

„Oficiální premiéru v Číně bude mít nový Kodiaq GT na autosalonu Guangzhou Motor Show, který se bude konat od 16. do 25. listopadu,” uvedl Štěpán Řehák z tiskového oddělení automobilky.

Zatím není jisté, zda se nový model bude prodávat i na jiných trzích než v Číně.

Škoda Kodiaq GT (2018)

Foto: Škoda Auto

Škoda Kodiaq RS

Foto: Škoda

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků