Hlavní obsah
Zarooq SandRacer 500 GT Foto: Zarooq

Šílený supersport se umí prohánět dunami

Milionáři, kteří hledají něco opravdu unikátního, bláznivého a adrenalinového na čtyřech kolech, by měli zbystřit. Zarooq SandRacer 500 GT je superauto, které je určené pro průjezd vysokou rychlostí skrz písečné duny.

Zarooq SandRacer 500 GT Foto: Zarooq
Šílený supersport se umí prohánět dunami

Je stavěno tak, aby opravdu mělo všechny předpoklady pro tuhle disciplínu. Základem je rámová konstrukce podvozku, ke které jsou přivěšeny díly podvozku. Prý vycházejí z dakarského speciálu a mají zdvih 45 cm. Pak je tu uprostřed umístěný vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru s výkonem 306 kW (525 koní) a 660 Nm. Převodovka je pětistupňová sekvenční a pohání pouze zadní kola.

Zarooq SandRacer 500 GT

Foto: Zarooq

Karoserie je opravdu divoká a brutální. Je samozřejmě z karbonu a díly se vyrábí v Belgii. Interiér má být nejluxusnější, aby majitelé nebyli ošizeni o pohodlí. Takže tuhle část si vzala na starost firma k tomu velmi povolaná – tuningová firma Mansory.

Kolik auto jede, jaké má zrychlení, to nevíme. Tenhle speciál z Dubaje, kde firma Zarooq sídlí, to tají. Víme jen, že výroba začíná a cena jednoho kusu je v přepočtu nějakých 10 000 000 korun. Pro dubajské šejky je to super auto na víkend.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků