Hlavní obsah
Audi R8 e-tron (2012) Foto: Audi

Sériové Audi R8 e-tron dostane jako první na světě digitální zpětné zrcátko

Audi R8 e-tron, jehož produkční verze je na spadnutí, je prvním sériovým autem na světě, které dostane vnitřní digitální zpětné zrcátko. Displej je spojený s malou kamerou v zádi automobilu.

Audi R8 e-tron (2012) Foto: Audi
Sériové Audi R8 e-tron dostane jako první na světě digitální zpětné zrcátko

Nové elektrické auto R8 e-tron nemá klasické zadní okno, což je oficiální důvod, proč uvnitř chybí zpětné zrcátko ze skla, ale je zde displej napojený na zadní malou kameru. Barevný displej je velký 7,7 palce a je umístěn na stejném místě jako běžná zpětná zrcátka. Řidič může displej kdykoli ztlumit nebo deaktivovat. Audi pracuje navíc na tom, aby bylo možné v budoucnosti na monitoru zobrazovat doplňkové informace.

Digitálně promítaný obraz se přizpůsobí i při nepříznivých světelných podmínkách a při oslnění automaticky upraví intenzitu barev. Dlužno dodat, že R8 e-tron má také dvě klasická vnější zpětná zrcátka.

Audi R8 e-tron s digitálním vnitřním zpětným zrcátkem.

Foto: Audi

Audi R8 e-tron (2012)

Foto: Audi

Je digitální zrcátko budoucností automobilů, nebo jde o výstřelek, který se bude objevovat pouze sporadicky? Na tuto otázku zatím neumí nikdo odpovědět.

Nesmírně zajímavé bude sledovat, zda Audi nabídne tuto technicky zajímavou technologii, která ale proti desítkami let prověřeným zrcátkům nenabízí nic převratného, v budoucích modelech s klasickým zadním prosklením.

Audi R8 e-tron (2012)

Foto: Audi

Anketa
Jaká zrcátka chcete mít v budoucích autech?
Klasická
49.8 %
Digitální s kamerou
50.2 %
Celkem hlasovalo 5105 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků