Hlavní obsah
Škoda Vision RS - fotka přímo z výstaviště v Paříži. Foto: Marek Bednář, Novinky

Scala. Škoda zveřejnila jméno nástupce Rapidu

Škoda Auto zveřejnila název nástupce Rapidu. Nebude to felicia ani spaceback, jak novináři s oblibou spekulovali, ale jméno touto automobilkou dosud nikdy nepoužité a pro mnohé překvapivé - Scala.

Škoda Vision RS - fotka přímo z výstaviště v Paříži. Foto: Marek Bednář, Novinky
Scala. Škoda zveřejnila jméno nástupce Rapidu

Proč zrovna Scala? Automobilka to vysvětluje následovně: jde o latinské slovo, které se překládá jako „schody“ nebo „žebřík“. A proč se auto jmenuje Škoda Žebřík? Inu prý proto, že, jak uvádí tisková zpráva automobilky, „s modelem Scala vystoupá Škoda hned o několik vývojových stupňů”.

„S novým modelem otevřeme další kapitolu ve třídě kompaktních vozů značky Škoda. Jedná se o zcela nově vyvinutý vůz, který v této třídě stanoví nové standardy v oblasti technologií, bezpečnosti a designu,“ uvedl šéf automobilky Bernhard Maier.

Název Scala v automobilovém průmyslu již dříve používal Renault. Jmenoval se tak levný sedan, který byl představen pro indický trh na podzim 2012. Škoda název použila na základě dřívějších dohod s francouzskou automobilkou.

Sériová podoba Škody Scala bude odhalena nečekaně brzy, už šestého prosince na speciální akci v Tel Avivu. Prodej pak bude podle našich informací zahájen v první polovině příštího roku.

Na zádi bude výrazným písmem napsán název automobilky

Foto: Škoda Auto

Sériová podoba vychází z pohledné studie Vision RS, novinkou bude velký nápis ŠKODA na pátých dveřích. Tento poznávací znak se pak objeví i na dalších modelech, dostane jej příští rok i malé SUV.

Všechny podrobnosti k studii Vision RS, předobrazu sériového provedení, najdete v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Na zádi bude výrazným písmem napsán název automobilky

Foto: Škoda Auto


Anketa
Líbí se vám název Škoda Scala?
Ano
17.9 %
Ne
82.1 %
Celkem hlasovalo 3501 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků