Hlavní obsah

Rolls-Royce po 13 letech ukončí výrobu phantomu

Britský výrobce luxusních vozů Rolls-Royce letos po 13 letech ukončí výrobu sedmé generace svého modelu Phantom. Nová vlajková loď značky přijde na trh nejdříve v roce 2018 a má být kompletně z hliníku.

Rolls-Royce po 13 letech ukončí výrobu phantomu

Zatímco phantom bude mít nástupce v osmé řadě, odvozené modely kupé a kabriolet pod označením Phantom Coupe a Phantom Coupe Drophead v budoucnu obnovené nebudou. K ukončení jejich výroby letos v listopadu Rolls-Royce přichystal limitovanou edici 50 špičkově vybavených vozů pod názvem Phantom Zenith.

Když Rolls-Royce sedmou generaci phantomu na začátku roku 2003 představil, bylo to víc než jen uvedení nového superluxusního vozu. Nový phantom symbolizoval vstup tradiční značky do 21. století, navíc pod novým vlastníkem BMW, který firmu převzal v roce 2000.

Nový phantom, který má přijít nejdříve za dva roky, bude využívat nově vyvíjenou platformu, která se má stát základem pro všechny modely značky, včetně prvního SUV. Podle dostupných informací nemá být nová generace již tak konzervativní, počítá se s hybridním pohonem nebo ovládáním gesty.

Vedle phantomu, který vyjde na zhruba devět miliónů korun, Rolls-Royce nabízí menší a levnější model Ghost a výkonný Wraith. Rolls-Royce v minulém roce zvýšil v Česku prodej o 117 procent na 13 aut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků