Hlavní obsah
 

Reklama na novou Fiestu ST se natáčela 400 metrů pod zemí

Ford pro natáčení reklamy na novou Fiestu ST zvolil netradiční místo - důl, ve kterém se 400 metrů pod zemí nachází soustava dlouhých chodeb. Výsledkem je nevšední podívaná.

 
Reklama na novou Fiestu ST se natáčela 400 metrů pod zemí

Ford reklamní klip nazvaný Undertrack natáčel v blíže nespecifikovaném solném dole. Chodby jsou zde dlouhé celých šedesát kilometrů a panuje tady konstantních 16 stupňů Celsia. Natáčení reklamy zabralo tři dny, podle Fordu se natáčelo za přísných bezpečnostních opatření.

Za volantem Fiesty ST seděl Elfyn Evans, který v mistrovství světa v rallye krotí závodní Fiestu RS WRC. Výsledný klip stojí za pozornost kromě neobvykle vybrané lokace i z několika dalších důvodů: zvuk motoru se krásně tříští o stěny a dává tak vyniknout jeho plnosti. V klipu nechybí ani skok a vzhledem k tomu, že sůl se chová podobně jako šotolina, uvidíte i spoustu smyků vyvolaných parkovací brzdou.

Třetí generace ostré fiesty vůbec poprvé dostala tříválcový motor. Nový, turbodmychadlem přeplňovaný tříválec 1,5 EcoBoost kombinuje přímé i nepřímé vstřikování, nabízí rovněž proměnné časování sacích i výfukových ventilů.

Patnáctistovka ve Fordu Fiesta ST dosahuje výkonu 147 kW (200 k) a točivého momentu 290 Nm. Zrychlení 0–100 km/h zvládne tento model za 6,5 sekundy a jede až 232 km/h. Převodovka je výhradně manuální, šestistupňová. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků