Hlavní obsah

Prodej aut v Číně se v červenci zvýšil o 64 procent

Prodej aut v Číně, včetně nákladních vozů a autobusů, v červenci vyskočil o 64 procent na 1,1 miliónu vozů a Čína tak opět překonala v prodejnosti Spojené státy. Poptávku po nových autech v zemi podpořilo snížení daní a vládní podpory.

Prodej aut v Číně se v červenci zvýšil o 64 procent

Již delší dobu se očekává, že Čína, která má 1,3 miliardy obyvatel, překoná v prodeji osobních aut USA a stane se největším automobilovým trhem světa. Tuto možnost urychlila ekonomická recese ve Spojených státech, která výrazně snížila poptávku po nových autech, zatímco prodej v Číně dále roste. Zákazníci v USA koupili podle údajů společnosti Autodata v červenci 997 824 osobních a lehkých nákladních vozů.

Za prvních sedm měsíců letošního roku prodej aut v Číně stoupl o 23,4 procenta na 7,2 miliónů vozů, z toho prodej osobních aut se zvýšil o téměř 31 procent na 5,37 miliónu. V USA se prodalo 5,8 miliónů osobních vozů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků