Hlavní obsah
Současná Audi A4 Foto: Audi

Příští Audi A4 dostane spalovací motory. Nejspíš naposledy

Chystaná šestá generace Audi A4 se ještě spalovacích jednotek nezbaví, motorům na benzín i naftu ale pomůžou elektromotory. Očekává se i zcela elektrická verze.

Současná Audi A4 Foto: Audi
Příští Audi A4 dostane spalovací motory. Nejspíš naposledy

Audi A4 je na trhu od roku 2016 a vedle novějších konkurentů ve formě BMW řady 3 a Mercedesu třídy C už zájemci o německé prémiové auto střední třídy vyhlížejí novou generaci. Zatím není jasné, kdy dorazí, ale vedle elektrifikace, která nejspíš přinese i plně elektrickou variantu, se počítá i se spalovacími motory.

Alespoň podle šéfa technického vývoje automobilky, Olivera Hoffmana. Ten se v rozhovoru pro Auto Express zmínil, že příští A4 dostane zážehové i vznětové agregáty.

Když šéf Audi Markus Duesmann na začátku letošního roku v rozhovoru pro německý Automobilewoche přiznal, že vývoj nových spalovacích motorů již končí, znamená to tedy nejspíš, že A4 dostane poslední nové spalovací agregáty, které v zásadě budou vycházet z dnešní nabídky, ale spolehnou se na mild-hybridní a plug-in hybridní technologie.

Hoffman v rozhovoru říká, že nové benzínové a naftové motory s elektrickou částí pohonu budou „to nejlepší, co jsme kdy uvedli na trh“. U běžných modelů můžeme očekávat vylepšený 48voltový mild-hybridní systém a u plug-in hybridní varianty větší baterii.

Další prohlášení čtyř kruhů letos hlásalo, že poslední nový model se spalovacím motorem bude představen v roce 2025. To pro změnu jednak ohraničuje nejpozdější příchod nové A4 a také připomíná fakt, že by mělo jít o poslední generaci tohoto modelu, která ještě s motory na benzín či naftu počítá.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Audi na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Audi A4 na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků