Hlavní obsah
 

Prahou projely stovky burácejících harleyů

I přes koronavirovou pandemii se do Prahy sjelo na 800 motorkářů z celé Evropy, aby si mohli projet takzvanou Spanilou jízdu. Ta klasicky odstartovala z holešovického výstaviště. Hodinu tak jezdci projížděli centrem města a mávali za hlasitého zvuku svých motorů veřejnosti.

 
Prahou projely stovky burácejících harleyů

Kvůli koronavirovému opatření museli organizátoři mnoho zájemců o jízdu odmítat, protože pravidla povolují pouze 800 účastníků namísto tisíce, jak tomu bylo v předchozích ročnících. Roušky motorkáři nosit nemusí.

„Splnili jsme veškerá opatření, která jsme konzultovali jak s policií, tak s ministerstvem zdravotnictví. Tím, že je akce venku, není známo, že by ohnisko bylo z venkovní akce,“ řekl Novinkám organizátor Prague Harley Days Jaroslav Vavřina, který je společně s ostatními nadšený, že se akce vůbec podařila uspořádat.

„Jsou tu jezdci z celé Evropy, tím, že se nikde nic neděje, tak přijeli z Německa, Rakouska, Polska, Slovinska, Itálie, dokonce pár Angličanů, kteří riskli, že budou muset po návratu do karantény,“ vyjmenoval Vavřina.

Trasa spanilé jízdy

Harleyáři při Spanilé jízdě dojeli z Holešovic přes magistrálu na Václavské náměstí, jehož horní část na několik minut zcela zaplnili. Pak se vydali přes ulici Žitnou na Karlovo náměstí, kolem Tančícího domu po pravém břehu Vltavy k Národnímu divadlu a ke Karlovu mostu.

„Za policejního doprovodu pojedeme na náměstí Jana Palacha, tam přejedeme přes most, uhneme na druhé nábřeží a pojedeme zpět do Holešovic,“ popisuje Vavřina.

Unikátní stroje z dílny Harley Davidson dorazily do Prahy.

Foto: Novinky

Dopravu omezili motorkáři jen dočasně v místech, kudy projížděli. Podél ulic hlídkovali policisté i pořadatelé.

Poprvé je akce zdarma

Prague Harley days jsou zcela poprvé zdarma a akce se spojila ještě s Burgerfestem a Koncertem pro 10 milionů, což je poděkování všem zdravotníkům, záchranářům a dalším hrdinům, kteří bojovali s koronavirem v první linii. V sobotu večer vystoupí například Support Lesbiens, zakázanÝovoce, YoYo Band nebo The Silver Spoons.

Doprovodný program probíhá až do neděle 6. září. Návštěvníci se mohou těšit na bezplatné zkušební jízdy na motocyklech Harley-Davidson, zábavu pro celou rodinu, výstavu nových motocyklů i s chystanou novinkou Harley-Davidson Pan America, Custom Bike Show a mnoho dalšího.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků