Hlavní obsah
Nissan GT-R (Ilustrační foto) Foto: Nissan

Portugalská národní garda zabavila Nissan GT-R, bude v něm převážet orgány

Organizace GNR, portugalská národní garda, se nejspíš inspirovala ve Spojených arabských emirátech a pořídila si do své flotily služebních vozidel i supersport. Jedná se o Nissan GT-R, který portugalští zdravotníci využijí jako rychlý prostředek pro transport orgánů. Vůz kupovat nemuseli, byl zabaven v trestním řízení.

Nissan GT-R (Ilustrační foto) Foto: Nissan
Portugalská národní garda zabavila Nissan GT-R, bude v něm převážet orgány

Vozidlo, kterému Guarda Nacional Republicana na svých sociálních sítích přezdívá trefně Godzilla, bude lidské orgány převážet v Portu a Lisabonu. Podle oficiálních sociálních sítí organizace bylo konkrétní auto zabaveno v trestním řízení. Na rozdíl od Abú Dhabí, kde policie vlastní hned několik Ferrari či Lamborghini, tak nebude sloužit jen jako velmi drahá turistická atrakce.

Portugalci vůz polepili reflexními pásy na tmavě modrém podkladu s logy GNR. Další nápisy pak odkazují na to, že vozidlo má přednost v jízdě, protože převáží životně důležité orgány k transplantaci.

GNR a Salvar Vidas A Guarda pode contar agora com mais duas viaturas de alta cilindrada, apreendidas em processos-crime...

Zveřejnil(a) GNR - Guarda Nacional Republicana dne Středa 10. března 2021

„Kvalita a bezpečnost transplantace orgánů závisí na době potřebné k transportu. Chceme tímto krokem dosáhnout našeho cíle v tom možná nejkratším čase, což přispěje k záchraně životů, uvedla GNR na svých sociálních sítích.

S Nissanem GT-R pak bude transport skutečně rychlý. Dá se s jistotou říct, že jen málo aut by cestu z jednoho do druhého bodu mohlo zvládnout rychleji než japonské superauto. O jeho pohon se stará dvakrát přeplňovaný motor V6 s objemem 3,8 litrů a díky pohonu na všechna čtyři kola umí GT-R zrychlit z 0 na 100 km/h pod 3 vteřiny.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Nissan na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Nissan GT-R na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků