Hlavní obsah
Sedadlo Porsche vytvořené 3D tiskem Foto: Porsche

Porsche začne nabízet sedadla vytištěná v 3D tiskárně

Stuttgartská automobilka od února příštího roku začne montovat do sportovních modelů sedadla zčásti vytvořená pomocí technologie 3D tisku.

Sedadlo Porsche vytvořené 3D tiskem Foto: Porsche
Porsche začne nabízet sedadla vytištěná v 3D tiskárně

Koncept vytištěných sedadel ukázalo Porsche před rokem, brzy se ale už stále unikátní věc stane skutečností pro sériově vyráběné vozy. V rámci příplatkového programu Exclusive Manufaktur půjde výrazně tvarovaná sedadla objednat do caymanu, boxsteru a 911.

Tvořeny jsou několika vrstvami. Základní je z většiny expandovaný polypropylen a na něj je napojena komfortní vrstva na bázi polyuretanu, která je prodyšná.

Právě druhou, komfortní vrstvu, tvoří 3D tisk, jenž je kompletně nastavitelný. I proto může mít tento prvek sedadel různou tuhost i strukturu, aby odpovídal preferencím řidiče.

Aby byl v maximálním pohodlí, je sedadlo potažené ještě závodním čalouněním Racetex. K dispozici budou ve třech úrovních tuhosti, měkké, střední a tvrdé. Do určité míry je dokonce možné výplň přizpůsobit přesně tělu řidiče, což je v závodním světě běžné.

Nový prvek výbavy bude k dispozici jako příplatkový prvek pro nové vozy, ale i coby příslušenství pro již vyrobená auta. Jedno takové přijde na 2 678 eur, tedy téměř 68 tisíc korun.

Sedadlo Porsche vytvořené 3D tiskem

Foto: Porsche

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Honda na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Porsche na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků