Hlavní obsah
Porsche 911 Carrera S Foto: Porsche ČR

Porsche prozatím výrobu v zahraničí neplánuje

Německá automobilka Porsche, která se specializuje na luxusní sportovní automobily, v dohledné době neplánuje zahájit výrobu v zahraničí. Tento krok však do budoucna nevylučuje, jak řekl v pátek šéf společnosti Matthias Müller agentuře DPA.

Porsche 911 Carrera S Foto: Porsche ČR
Porsche prozatím výrobu v zahraničí neplánuje

"Jsme německý podnik. Je pro nás důležité, že můžeme říct, že automobil byl vyvinut a vyroben v Německu," prohlásil Müller. "Nemá to význam pouze pro nás, ale také pro naše zákazníky," dodal.

Postoj podniku by se však mohl změnit v případě, že by se zkomplikovaly podmínky dovozu na klíčové trhy, a to například v důsledku zvýšení cel. "V Číně je zapotřebí počkat, jak se nová vláda postaví k příslušné legislativě. Pak uvidíme," řekl Müller.

Společnost Porsche, která je součástí německého automobilového koncernu Volkswagen, v říjnu díky silnému růstu poptávky v Číně a Spojených státech zvýšila celosvětový prodej meziročně o 24 procent na 11 700 vozů. Do roku 2018 chce zvýšit prodej na zhruba 200 000 vozů ročně.

Volkswagen letos získal nad Porsche stoprocentní kontrolu. Koncern, jehož součástí je rovněž Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků