Hlavní obsah
Arrinera Venocara (2012) Foto: Arrinera

Polské "Lamborghini" se skutečně bude prodávat, stojí 3,7 miliónu korun

Arrinera Automotive je neznámá polská firma, která by ráda rozšířila nabídku supersportovních automobilů. Firma vloni představila několik skic, nyní jsou k dispozici fotografie sériové verze a známá je i cena. Oproti původním 2,5 mil. Kč je o dost vyšší - 3,7 mil. Kč. V prodeji bude koncem letošního roku.

Arrinera Venocara (2012) Foto: Arrinera
Polské "Lamborghini" se skutečně bude prodávat, stojí 3,7 miliónu korun

O supersportu, vyráběném na sever od našich hranic, se poprvé začalo mluvit před rokem, kdy polská firma (slovo automobilka není na místě ani teď) ukázala první snímky předprodukční verze. Ta jakoby z oka vypadla Lamborghini Gallardo. Málokdo by si vsadil, že svět spatří sériová, prodejná verze. Mnoho ambiciózních nápadů totiž skončilo nerealizováno.

Neskutečné se stalo skutkem a na konci roku půjde Arrinera Venocara do prodeje. Stát bude 3,7 miliónu korun, což je jen o zanedbatelných sto tisíc méně než u „opravdového“ gallarda. To je navíc výtvorem profesionální automobilky se silným zázemím koncernu Volkswagen a hlavně mnoha desítkami let zkušeností. Arrinera chce auto prodávat kromě Evropy také ba Blízkém východě, v Číně a Spojených státech.

Arrinera Venocara (2012)

Foto: Arrinera

Osmiválec přeplňovaný kompresorem je původem z Corvette ZR1. Jeho zdvihový objem činí úctyhodných 6,2 litru. V modelu od polských tvůrců činí výkon 650 koní a 820 Nm. Vzhledem k hmotnosti pouhých 1300 kilogramů zvládne Arrinera Venocara zrychlit z klidu na stovku za 3,2 vteřiny. Zrychlení 0-200 km/h má neméně působivou hodnotu 8,9 vteřin a ostudu nedělá ani nejvyšší rychlost 340 km/h.

Arrinera Venocara (2012)

Foto: Arrinera

O krocení motoru se starají kotoučové brzdy s rozměrem 380 mm vepředu a 350 mm vzadu. Motor pohání zadní pneumatiky, jejich rozměr je mimochodem dvacet palců (vepředu jsou devatenáctky). Podvozek s nezávislým zavěšením pomáhal navrhovat Lee Noble, majitel britské malosériové automobilky Noble.

Arrinera Venocara (2012)

Foto: Arrinera

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků