Hlavní obsah
 

Piaggio Vespa Primavera slaví 50 let. Je italskou ikonou

Vespa Primavera nebyla ani zdaleka první Vespou vůbec, ale je nejznámější. Na trhu se prvně objevila v roce 1968 jako jedna z modernizací původní Vespy z roku 1947. Model s názvem Primavera koupíte v různých verzích i dnes jako zbrusu nový.

 
Piaggio Vespa Primavera slaví 50 let. Je italskou ikonou

Vespa Primavera, nejodolnější, nejikoničtější a nejoblíbenější model skútru značky Piaggio, slaví letos 50 let. Na trh přišel v roce 1968 jako pouze jedna z mnoha modernizací původní vespy, ale pro fanoušky je symbolem právě on.

Napříč Itálií slaví fanoušci toto výročí různými srazy a spanilými jízdami. „Vespa symbolizuje italský styl, od kinematografie po vášně, které obklopují tento skútr,“ říká ve videu Eugenio Leone, prezident Vespa Clubu.

Piaggio Vespa Primavera

Foto: Piaggio

První skútr značky Piaggio, pojmenovaný Vespa, spatřil světlo světa v roce 1947. Byl odpovědí na potřebu individuálního dopravního prostředku pro masy. Autorem designu je letecký inženýr Corradino d’Ascanio.

Jméno Vespa, tedy italsky „vosa“, dostal skútr proto, že Enricu Piaggiovi, synovi zakladatele značky, přišel vzhledově podobný vose. Má totiž baculatou záď s přídí spojenou tenkou střední částí jako onen hmyz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků