Hlavní obsah
Peugeot Metropolis Foto: Peugeot Motorcycles

Peugeot prodal výrobu motocyklů Indům

V roce 2015 koupila indická společnost Mahindra 51% podíl ve společnosti Peugeot Motorcycles. Cílem bylo expandovat do světa a nabízet tyto motocykly i na jiných kontinentech. Teď už Indové vlastní stoprocentní podíl.

Peugeot Metropolis Foto: Peugeot Motorcycles
Peugeot prodal výrobu motocyklů Indům

Zatímco v USA je poptávka po motocyklech spíše vlažná, v Evropě se jim daří čím dál lépe. Statistiky ukazují, že prodeje na našem kontinentu stále rostou a zachovávají si tento trend nezávisle na výkyvech finančních trhů. Peugeot Motorcycles se na domácím trhu usídlil pevně na čtvrté příčce a díky spojení s Mahindrou dokázal expandovat do Číny i Indie.

Například tříkolový skútr Peugeot Metropolis se stal extrémně oblíbeným strojem jak ve Francii, tak i v Číně. V Indii pak začal Peugeot s Mahindrou vyrábět elektrický skútr E-Ludix.

Teď se situace nijak zásadně nemění. Jen vlastník už je jiný. Mahindra má 100 % akcií a teď je na ní veškeré rozhodování. To první rozhodnutí například bylo, že centrála zůstává ve francouzském Mandeure. Jak to bude dál s výrobní paletou, personálním zabezpečením firmy apod., ale zatím nikdo neví. Podrobnosti obchodu ani budoucích plánů nebyly poskytnuty.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Peugeot na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků