Hlavní obsah

Osmiválcový mastodont od Fordu obstojí v těžkém terénu

Ford aktuálně představuje upravenou verzi svého obřího pick-upu F-150, který se neztratí ani v těžkém terénu. Výkony jsou monstrózní podobně jako vzhled tohoto obřího auta. Pod kapotou pracuje benzínový osmiválec s objemem 5,4 litru, ale za dveřmi už je připravena jeho výkonnější varianta s objemem 6,2 litru.

Osmiválcový mastodont od Fordu obstojí v těžkém terénu

V Michiganu vyráběný F-150 dostal ještě lepší výbavu do terénu - nové jsou tlumiče s větším zdvihem (oceníte při skákání, viz hlavní fotografie), jiné jsou i speciálně navržené terénní pneumatiky BF Goodrich s rozměry 315/70 R 17.

Díky nim nebudete mít s autem problém na zablácené silnici, v písku, na sněhu a v podobných situacích a komfort na běžných asfaltkách je prý také uspokojující. Nechybí ani standardní elektronicky uzamykatelný diferenciál nebo asistent pro sjíždění kopců.

Kromě technických úprav a vylepšení doznala změn i přední maska, která má jiný nárazník i chladič.

:. Díky novým tlumičům s autem můžete dělat psí kusy... Foto : Ford

Forf F-150 Raptor pohání vidlicový osmiválec s objemem 5,2 litru a výkonem 320 koní a 530 Nm. Zanedlouho přibude i 6,2 litrový osmiválec, jeho finální výkon není v tuto chvíli znám. Motor je spřažen se pětistupňovou automatickou převodovkou, ale později by měl být v nabídce i manuál.

Ceny na americkém trhu, kde se Raptor začne prodávat, nejsou v tuto chvíli známé. Pokud s tímhle mastodontem chcete jezdit v Evropě, nezbývá než se obrátit na individuálního dovozce z USA. V Evropě se F-150 oficiálně neprodává a s verzí Raptor to bude stejné.

:. Ford F-150 SVT Raptor: interiér má černo-červené kožené sedačky. Do off-roadu zbytečnost, ale v Americe to nikomu divné nepřipadá. Foto: Ford

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků