Hlavní obsah
 

Novým výfukem Akrapovič lze na autě ušetřit 16,5 kg

Jméno Akrapovič je pojem. Kdo má na svém stroji (dodnes především motorkách) výfuk od této firmy, má záruku nejšpičkovější kvality, dobrý vkus i naditou peněženku. Pro Mercedes-Benz S63 AMG Coupe teď představil Akrapovič superlehký výfuk.

 
Novým výfukem Akrapovič lze na autě ušetřit 16,5 kg

Firma Akrapovič se stále více dostává do dalších sfér autoprůmyslu. Příkladem budiž právě nový výfuk pro Mercedes-Benz S63 AMG Coupe. Jde o kompletní nahrazení výfukového systému, které je ovšem vyrobené z titanové slitiny. Ta je o 45 % lehčí než klasická ocel. Samozřejmě že využití takové speciální slitiny není jen tak a Akrapovič má na celou tuto technologii extra chráněné patenty.

Výfuk Akrapovič pro Mercedes-Benz S63 AMG Coupe

Foto: Akrapovič

Instalací výfuku tak majitelé luxusního kupé ušetří 16,5 kg hmotnosti. Ale samozřejmě, že hmotnost není jedinou devizou nového systému. Tak například je tu speciální klapka, která je ovládaná dálkově. Než je aktivovaná, výfuk zní jemně a lahodně jako koncert filharmonie. Po stisknutí tlačítka se otevře klapka a začne pořádný „metalový“ randál.

Výfuk Akrapovič pro Mercedes-Benz S63 AMG Coupe

Foto: Akrapovič

A aby každý věděl, že výfuk není jen tak obyčejný, jsou koncovky z titanové slitiny v lichoběžníkovém tvaru zakomponovány do zadního nárazníku i pomocí speciálních objímek z uhlíkového kompozitu. Samozřejmě s logy Akrapovič. Cenu vám bohužel neřekneme. Nebyla zveřejněna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků