Hlavní obsah
Současná generace Opelu Astra v našem testu Foto: Milan Lažanský, Právo

Nový Opel Astra dorazí za dva roky, použije francouzskou techniku

Opel potvrdil, že pracuje na nové generace Astry, kterou chce uvést v roce 2021. Tradiční model čeká podobný osud, jako tomu je u Corsy, tedy vcelku náhlé přezbrojení na techniku francouzské skupiny PSA.

Současná generace Opelu Astra v našem testu Foto: Milan Lažanský, Právo
Nový Opel Astra dorazí za dva roky, použije francouzskou techniku

U čerstvě uvedené Corsy se věci zdály být hektičtější. Opel sice ještě v náručí General Motors s PSA úzce spolupracoval na několika modelech, avšak malý hatchback měl být původně svébytný. Se začátky vážných námluv, které vyústily v akvizici Opelu právě PSA, se však musel původní záměr překopat a novinku narychlo připravit se základy například v novém Peugeotu 208.

To na novou Astru si ještě dva roky počkáme, ovšem i ta použije modulární platformu z Francie. Na takzvané EMP2 už ostatně stojí model Grandland X. Výroba se zároveň z Británie přesune do německého Russelshaimu.

Odcházející generace Astry si vysloužila titul evropského auta roku 2016. Ta nová vsadí mimo jiné i na určitý typ elektrifikace. Zatím není jasné, jestli půjde i o úplný elektromobil, pravděpodobná je však zástavba hybridního ústrojí. Stejně jako u budoucího Peugeotu 308 třetí generace, který bude pro Astru bratrem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků