Hlavní obsah

Nový motor pro Audi A3

Pro modely Audi A3 a A3 Sportback lze nyní volit nový, moderní přeplňovaný čtyřválec TFSI s pracovním objemem 1,4 litru. Motor poskytuje výkon 92 kW (125 k) při 5000 ot./min. Jeho maximální točivý moment 200 N.m je dostupný v neobvykle širokém rozmezí – od 1500 do 4000 ot./min.

Nový motor pro Audi A3

Vývojáři motorů Audi již dlouho prokazují efektivnost technologie FSI v kombinaci s přeplňováním turbodmychadlem nejen na závodních tratích, ale i v běžném silničním provozu. Příkladem může být motor 2.0 TFSI, který v roce 2007 získal již třetí rok za sebou ocenění poroty nezávislých expertů pro nejlepší motor roku.

Tato koncepce je nyní znovu uplatněna v novém motoru 1.4 TFSI, kterému dodává vysoký výkon a zároveň i vynikající účinnost. Efektivní spalování zajišťují šestiotvorové trysky, napomáhající k tvorbě vysoce homogenní směsi, čímž se rovněž účinně snižuje obsah emisí.

Turbodmychadlo spolu s upraveným časováním výfukových ventilů podporují optimální odezvu motoru s ještě hladším nárůstem točivého momentu. Již těsně nad volnoběžnými otáčkami od 1250 ot./min. je k dispozici plných 80 % maximálního točivého momentu, který dosahuje 200 N.m.

Audi 1.4 TFSIfoto: Audi

Nový agregát překonává dosud neobvyklé hranice i svými akustickými parametry. Nová high-tech pohonná jednotka značky Audi je dostupná pro modely A3 a A3 Sportback v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou.

Agregát 1.4 TFSI je zdrojem špičkových výkonových parametrů; třídveřový model A3 se s ním rozjede z klidu na stovku za 9,6 sekundy a pokračuje až do maximální rychlosti 203 km/h. To vše při průměrné spotřebě pouhých 6,5 litru benzínu na 100 km. Audi A3 s motorem 1.4 TFSI je k dispozici již za 632 800 Kč včetně DPH. V nabídce je i verze s možností odpočtu DPH.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků