Hlavní obsah
Ford Mondeo aktuální generace Foto: Ford

Nový Ford Mondeo má dorazit příští rok, naznačuje uniklý dokument

Ford představí nové Mondeo v roce 2021, jak naznačuje uniklý dokument pro dodavatele, který zveřejnil britský Autocar. Legenda střední třídy si nejspíš ponechá své jméno, pravděpodobně však bude crossoverem.

Ford Mondeo aktuální generace Foto: Ford
Nový Ford Mondeo má dorazit příští rok, naznačuje uniklý dokument

Aktuální Ford Mondeo se na cestě do Evropy, kde se nabízí jako příbuzný model Fusion, před pár lety dost zdržel a nyní stojí na okraji zájmu zákazníků a konec konců i automobilky. Nástupce se chystá. Alespoň pokud můžeme věřit dokumentu, který zveřejnil Autocar.

Jedná se o vzkaz dodavatelům a prodejcům, který popisuje zadní nápravu připravovaného modelu. V textu stojí „2022 Ford Mondeo CD542”. Modelový rok 2022 začíná v půlce roku 2021, z čehož lze usoudit, že novinku bychom měli vidět v dostatečném předstihu příští rok.

Dokument dále naznačuje, že by modrý ovál měl nadále použít označení Mondeo. Kódové označení CD542 pak původně náleželo nástupci amerického Fusionu, než se Ford rozhodl jej vůbec neuvést.

Dokument konkrétně popisuje speciální nástroj na výměnu zadního „listového pera”. Archaické řešení odpružení se dnes v osobních autech nepoužívá, ovšem v tomto případě by se mohlo jednat o specifické doplňkové řešení umístěné napříč, které by ušetřilo místo pro baterie v zádi. Očekává se totiž volba plug-in hybridního či čistě elektrického ústrojí.

Nejen to, Mondeo pravděpodobně už nebude klasickým zástupcem střední třídy. Tedy sedanem a kombi, jak jej všichni známe. Testovací muly coby prodloužené a ještě zvýšené vozy Focus kombi Active a zákulisní informace naznačují, že nová generace půjde cestou crossoveru, zvýšeného vozu nepřesně charakterizovatelného typu karoserie.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Ford na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Ford Mondeo na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků