Hlavní obsah

Nový Ford Ka přichází po 12 letech

Nové káčko, jehož první generace spatřila světlo světa před dlouhými dvanácti lety, se bude vyrábět ve stejné továrně v Polsku jako Fiat 500. Ve světové premiéře se nový Ford Ka představil na právě probíhajícím pařížském autosalonu.

Nový Ford Ka přichází po 12 letech

Při pohledu na fotografie by ale na docela zásadní příbuznost s Fiatem 500 tipnul málokdo. Obě automobilky šly naštěstí cestou odlišného designu a to jak interiéru, tak exteriéru. Nový Ford Ka po designové stránce respektuje styl současných Fordů.

Fiat 500 i Ford Ka nicméně budou sdílet podvozkovou platformu, motory i řízení a brzdy. Základem obou vozů je Fiat Panda, ovšem patřičně upravený. Ford Ka dostane dva benzínové motory (s objemy 1,2 a 1,4 litru) a naftovou jedna-trojku Multijet.

:. Ford Ka - líbivé autíčko pro dva. Foto: Ford

Kromě Káčka představuje Ford v Paříži také novou generaci Focus RS, která podle všeho bude nejlepším hot-hatchem součastnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků