Hlavní obsah
 

Nový elektromobil Nissanu nabízí dojezd 380 kilometrů, vystačí s jedním pedálem

Japonská automobilka Nissan Motor ve středu představila druhou generaci svého elektromobilu Nissan Leaf. Vylepšený hatchback bude mít podle firmy větší dojezd, technologii na automatické parkování a systém řízení pomocí jediného pedálu.

 
Nový elektromobil Nissanu nabízí dojezd 380 kilometrů, vystačí s jedním pedálem

Pokročilá verze elektromobilu Leaf by se měla v Japonsku dostat do prodeje v říjnu a v ostatních zemích na počátku příštího roku. Cena bude přibližně 720 000 korun.

Nová řada leafu má zaujmout kromě většího dojezdu i dalšími inovacemi. Kromě modernějšího designu jde o technologii na automatické parkování a systém řízení pomocí jediného pedálu. Konzervativnější zákazníci si však budou moci vybrat i typ se dvěma pedály.

Nissan Leaf se od uvedení na trh v roce 2010 stal nejprodávanějším vozem na elektrický pohon na světě. Firma slibuje, že vylepšená verze díky větší baterii dojede na jedno nabití až o poloviční vzdálenost dál. Podle BBC tím ale stále nepřekoná dojezd elektromobilu Tesla model 3 od ani elektromobilu Chevy Bolt od General Motors.

Nissan podle BBC nabízí nový elektromobil v atmosféře zostřující se konkurence na dynamicky se rozvíjejícím trhu "zelených" vozidel. Ukrojit si pro sebe z prodejů japonské automobilky se kromě Tesly a General Motors snaží i německý Volkswagen (e-Golf) a BMW (i3) stejně jako jihokorejský Hyundai (Iconiq).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků