Hlavní obsah
Nové Subaru Outback Foto: Subaru 4x

Nové Subaru Outback je drsnější, silnější a chytřejší

Autosalon v americkém New Yorku představil i novou generaci modelu Subaru Outback. Tohle auto je jedno z nejoblíbenějších, a tak se neustále musí vylepšovat. I když to na první pohled nevypadá, je víc o změnách než o plastech a doplňcích.

Nové Subaru Outback Foto: Subaru 4x
Nové Subaru Outback je drsnější, silnější a chytřejší

Kdo se podívá na nový model Outback, ten patrně zapřemýšlí, jak se vlastně změnil. Pravděpodobně si nejdřív všimne podivných pilovitých prahů, ohromných ližin na střeše a mohutného oplastování.

Jenže změn je mnohem víc. Je to vlastně celé nové auto, které jen přebírá původní tvar světel a zadní části karoserie.

Oplastování je opravdu bohatýrské

Foto: Subaru

Subaru Outback

Foto: Subaru

Stojí na globální platformě a v Americe se představilo s dvojicí motorů. Silnější je přeplňovaná verze plochého čtyřválce 2.4 l se 194 kW a 376 N.m. Slabší je známý atmosférický čtyřválec o objemu 2,5 l s výkonem 136 kW a 239 N.m točivého momentu. Samozřejmě že obě varianty pracují s bezstupňovou převodovkou CVT a pohonem všech kol s vektorováním točivého momentu.

Nová generace je výrazně tužší na zkrut, bezpečnější při kolizích ze všech směrů, a navíc i vybavenější v rámci elektronických hlídačů. Eye Sight třeba v sobě už má standardně adaptivní tempomat.

Digitální doba dorazila i do Subaru

Foto: Subaru

Interiér se změnil také výrazně. Volant je sice stejný, ale uprostřed už sídlí svisle orientovaná velká 11,6palcová obrazovka infotainmentu.

Pohled na tlačítka pak ukáže, že se zvýšily i počty jízdních režimů, takže auto elektronicky hlídá například jízdu na ledu, písku, v tvrdém terénu…

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků