Hlavní obsah

Nové Maserati Quattroporte vyjede se čtyřmi milióny barev

Mezi zhruba čtyřmi milióny barevných kombinací si bude moci volit zájemce o nové Maserati Quattroporte, které dnes oficiálně vstoupilo na český trh. Luxusní vůz s cenou začínající těsně pod třemi miliony korun si letos bude moci pořídit maximálně pět zájemců. Uvedli to zástupci značky na dnešní tiskové konferenci.

Nové Maserati Quattroporte vyjede se čtyřmi milióny barev

Celkem chce letos výhradní dovozce Scuderia Praha v Česku prodat 27 Maserati, což bude téměř 100procentní nárůst proti loňskému roku. Podle marketingového ředitele Jiřího Rozkošného by měl počet prodávaných vozů dále růst, ale v budoucnu by neměl překročit hranici 50 aut ročně.

Maserati Quattroporte čtvrté generace, ze kterého nový vůz vychází, přišlo na trh v roce 2003 a s více než 15 000 prodanými exempláři se stalo nejprodávanějším modelem v historii značky.

:. Maserati Quattroporte: facelift

Modernizované Quattroporte, které bylo dnes představeno, navrhla, stejně jako původní vůz, italská firma Pininfarina. Automobil bude dodávaný buď s osmiválcem o objemu 4,2 litru a výkonu 400 koní, nebo ve verzi S s novým motorem 4,7 litru o výkonu 430 koní.

Auto pro podnikatele a další zámožné jedince

Zákazníci si vedle barvy vozu mohou vybrat materiál a barevné provedení většiny prvků interiéru. Mají na výběr ze dvou desítek barev karoserie, 12 barev kůže či osmi různých provedení dřevěného obložení.

Nový vůz podle Rozkošného cílí na české podnikatele, ale i právníky a další zámožné individualisty. I když čtyřdveřová limuzína nejvyšší kategorie patří do stejné třídy jako Audi A8 nebo BMW 7, klasickým manažerským vozem v nadnárodních korporacích se podle zástupců značky nikdy nestane.

:. Maserati Quattroporte pro rok 2008

Nové Quattroporte spolu s dalším vozem z aktuální nabídky pod označením GranTourismo bude Scuderia nabízet v novém showroomu Maserati na Evropské ulici v Dejvicích. V dosavadním centru v ulici U Prioru, kde firma vozy Maserati prodávala spolu s Ferrari, bude nadále servis obou značek a prodejna Ferrari.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků